Aktualności

Sezon 2021/22 zakończony!

17-06-2022 19:15 | Magda

logo

Po dwóch nieskończonych sezonach, wielu zmianach w lidze, mnóstwie emocji i koszykówki udało się zakończyć sezon 2021/22 w Rudzkiej Amatorskiej Lidze Koszykówki! Medale i nagrody indywidualne zostały rozdane 29 maja. Emocje już opadły, zatem czas podsumować ten sezon.

Do rozgrywek zgłosiło się w sumie 21 drużyn, z których 12 zespołów grających w RALK we wcześniejszym sezonie walczyło w I lidze o Mistrzostwo, zaś pozostałe 9 drużyn rywalizowało w II lidze o awans do wyższej dywizji. Rozegraliśmy aż 191 spotkań w całym sezonie.

Mistrzostwo RALK zdobyła drużyna Rybnik Team, która w finale po trzech spotkaniach była lepsza od Gwiezdnyj Floty – zespołu niepokonanego aż do pierwszego starcia o Mistrzostwo.

Na najniższym stopniu podium uplanowała się ekipa Monstars Będzin, która w walce o brązowy medal pokonała Hicę Ruda Śląska

W II lidze najlepsza okazała się drużyna Dobermany Tychy, która uzyskała bezpośredni awans do I ligi. Zaś automatyczny spadek do niższej ligi zaliczył zespół Dazynt Team

Podczas baraży trzy ekipy z niższej ligi awansowały do I ligi: Green Peas, Budsar Zabrze oraz Wściekłe Psy, tym samym spadły drużyny: Olimpia Basket, Zryw Siemianowice i Wataha

Poza nagrodami drużynowymi, zostały przyznane również nagrody indywidualne – dla graczy występujących w wyższej klasie rozgrywkowej, których laureaci zostali wybrani na podstawie prowadzonych przez cały sezon statystyki.

Nagrody indywidualne oraz ich zdobywcy:

- Najlepiej punktujący - Daniel Dereniowski (Dazynt Team)

- Najlepiej zbierający - Artur Bubel (Monstars Będzin)

- Najlepiej asystujący - Dawid Kuczera (Gwiezdno Flota)

- Najlepiej Przechwytujący - Dominik Rajczak (Energiczni)

- Najlepiej blokujący - Wojciech Kampa (Rybnik Team)

- Najskuteczniejszy z gry - Marcin Sowa (Gwiezdno Flota)

- Najskuteczniejszy za 3 - Artur Bubel (Monstars Będzin)

- MVP sezonu - Artur Bubel (Monstars Będzin)

- MVP Finałów - Bartek Polnik (Rybnik Team)

9. Pepega Squad

Cieszymy się, że udało nam się dokończyć ten sezon powodzeniem, gratulujemy wszystkim zwycięzcom, ale i również wszystkim zawodnikom udziału. Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia w kolejnym sezonie! :)

Relacje wideo ze spotkań finałowych oraz walki o brązowy medal znajdziecie na naszym kanale na YouTube.

Zdjęcia z pojedynków o podium oraz wręczenia nagród znajdziecie na naszym koncie na Facebooku.